Take a fresh look at your lifestyle.

Oil Price: ଏହି ରାଜ୍ୟରେ ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ତୈଳଦର

0 597

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

OIL Price: ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲ ଉପରେ ଏକ୍ସାଇଜ୍ ଶୁଳ୍କ ହ୍ରାସ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ହିମାଚଳ ସରକାର ଭାଟ୍ ହ୍ରାସ କରିଛନ୍ତି। ଦିୱାଲୀ ଅବସରରେ ସିଏମ୍ ଜୟରାମ ଠାକୁର ଟୁଇଟ୍ କରି ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ସରକାର ମଧ୍ୟ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କରିଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ୍ସାଇଜ୍ ଡ୍ୟୁଟି ଏବଂ ଭ୍ୟାଟ୍ ହ୍ରାସ ହେତୁ ପେଟ୍ରୋଲ ଶୁକ୍ରବାର ଠାରୁ ରାଜ୍ୟରେ ଲିଟର ପିଛା ୧୨ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଡିଜେଲ ୧୭ ଟଙ୍କା ଶସ୍ତା ହୋଇଛି।

ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ ସରକାରଙ୍କ ଭାଟ୍ ହ୍ରାସ ହେତୁ ଡିଜେଲ ୫.୮୬ ଟଙ୍କା ଏବଂ ପେଟ୍ରୋଲ ୫.୮୯ ଟଙ୍କା ଶସ୍ତା ହୋଇଛି। ଏହାକୁ ଭିତ୍ତି କରି ରାଜଧାନୀ ଶିମଲାରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଶୁକ୍ରବାର ଠାରୁ ଲିଟର ପିଛା ୯୫.୭୬ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଡିଜେଲ ଲିଟର ପିଛା ୮୦.୩୪ ଟଙ୍କା ହୋଇଛି। ବୁଧବାର ଏହା ଲିଟର ପିଛା ୧୦୭ ଟଙ୍କା ଏବଂ ୯୨ ଟଙ୍କା ପାଖାପାଖି ଥିଲା।

ତୈଳ ଦର ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ହେତୁ ସରକାର ଲୋକଙ୍କୁ ଆଶ୍ବସ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଉଛି ଯେ ମଣ୍ଡି ଲୋକସଭା ଆସନ ଏବଂ ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର ତିନିଟି ବିଧାନସଭା ଆସନ ପାଇଁ ବିଜେପିର ବୃହତ ପରାଜୟ କାରଣରୁ ସରକାର ତୈଳ ମୂଲ୍ୟ ହ୍ରାସ କରିଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ରାଜ୍ୟରେ ପେଟ୍ରୋଲର ମୂଲ୍ୟ ୧୦୦ ଟଙ୍କାରୁ କମ୍ ହୋଇଛି।

ହିମାଚଳର ଶିମଲା ଜିଲ୍ଲାରେ ଅକ୍ଟୋବର ମାସରେ ଏକ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ପେଟ୍ରୋଲର ମୂଲ୍ୟ ସାତ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଥିଲା। ଗତ ନଅ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟରେ ତୈଳ ମୂଲ୍ୟ ରେକର୍ଡ ୨୮ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପେଟ୍ରୋଲ ୧୨ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଡିଜେଲ ପ୍ରାୟ ୧୭ ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ କରାଯାଇଛି। ଶିମଲା ବ୍ୟତୀତ ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲର ମୂଲ୍ୟ ରାଜ୍ୟର ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଜିଲ୍ଲାରେ ଭିନ୍ନ ଅଟେ। ହିମାଚଳର ସବୁଠାରୁ ମହଙ୍ଗା ପେଟ୍ରୋଲ ଲାହୋଲ ସ୍ପିତି ଜିଲ୍ଲାରେ ଉପଲବ୍ଧ।

 

ଅଧିକ ଖବର ପାଇଁ ଲଗ ଇନ କରନ୍ତୁ:

https://thefocuss.in/

https://www.broadcastingindia.com/

https://www.youtube.com/channel/UC2Pp1Oa8wEIbs4Sn4D35pXQ

https://www.facebook.com/broadcastingindia365

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Leave A Reply

Your email address will not be published.