Take a fresh look at your lifestyle.

Uttarpradesh Politics: ଓଓ୍ୱେସୀଙ୍କୁ କାହିଁକି ‘ଚାଚାଜାନ’ କହିଲେ ଟିକାୟତ

0 671

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

UttarPradesh Politics: ଲକ୍ଷ୍ନୌ: ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ। ଏହି ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ସମସ୍ତ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ନିଜର ବାଜିମାତକୁ ନେଇ ଦାବି କରିଆସୁଛନ୍ତି। ତେବେ ନିର୍ବାଚନକୁ ଯଥେଷ୍ଟ ସମୟ ରହିଥିବା ବେଳେ ରାଜନୈତିକ ପାଣିପାଗ ବେଶ ଉଷ୍ମ ହୋଇ ପଡ଼ିଛି। ରାଜନୈତିକ ଦଳ ଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରେ ବାକଯୁଦ୍ଧ ଉଗ୍ରରୂପ ନେବାରେ ଲାଗିଛି। ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତିରେ ‘ଅବ୍ବାଜାନ’ ରାଜନୀତିକୁ ଉଷ୍ମ କରିଥିବା ବେଳେ ଏବେ ‘ଚାଚାଜାନ’ ମଧ୍ୟ ଏହି ନିଆଁରେ ଘିଅ ଢାଳିଛି।
କୃଷକ ନେତା ରାକେଶ ଟିକାୟତ ହାପୁରରେ ଏକ ରାଲିରେ ଏଆଇଏମ୍ଆଇଏମ୍ ମୁଖ୍ୟ ଅସଦୁଦ୍ଦିନ ଓଓ୍ୱେସିଙ୍କୁ ବିଜେପିର ‘ଚାଚାଜାନ’ ବୋଲି କହି ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ରାଜନୀତିକୁ ଉଷ୍ମ କରିଛନ୍ତି। ଏକ ସମାବେଶକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବାବେଳେ ରାକେଶ ଟିକାୟତ ବିଜେପିକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଜେପିର ଚାଚାଜାନ ହେଉଛନ୍ତି ଓଓ୍ୱେସି ଓ ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ରାଜନୀତିରେ ପ୍ରବେଶ କରିସାରିଛନ୍ତି। ରାକେଶ ଟିକାୟତ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଅସଦୁଦ୍ଦିନ ଓଓ୍ୱେସି ବିଜେପିକୁ ସମାଲୋଚନା କଲେ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଏ ନାହିଁ। କାରଣ ଓଓ୍ୱେସୀ ଓ ତାଙ୍କ ଦଳ ବିଜେପିର ସଦସ୍ୟ। ଆଜିକାଲି ରାକେଶ ଟିକାୟତ ୟୁପିର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳର କୃଷକମାନଙ୍କୁ କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ ସେ ହାପୁରରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି।

ଟିକାୟତଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଲା AIMIM
ସେପଟେ ରାକେଶ ଟିକାୟତଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଛି ଏଆଇଏମଆଇଏମ। ରାକେଶ ଟିକାୟତଙ୍କ ଚାଚାଜାନ ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ନିନ୍ଦା କରିବା ସହିତ ଏଆଇଏମଆଇଏମ ବର୍ଷିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଏପରିକି ରାକେଶ ଟିକାୟତ ବିଜେପି ପାଇଁ କାମ କରୁଥିବା ନେଇ ମଧ୍ୟ ଦଳ ଅଭିଯୋଗ କରିଛି। AIMIM ମୁଖପାତ୍ର ଅସୀମ ୱାକର କହିଛନ୍ତି ଯେ ତୁମେ ଏବଂ ମୋ ଲୋକମାନଙ୍କଠାରୁ ତୁମେ କେତେ ବଡ଼ ଧର୍ମନିରପେକ୍ଷ ତାବା ମୋଠାରୁ ଅଧିକ କେହି ଅଧିକ ଜାଣନ୍ତିନାହିଁ। ୨୦୧୭ ଏବଂ ୨୦୧୯ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଆପଣ ବିଜେପିକୁ ଜିତାଇବା ପାଇଁ କାମ କରୁଥିଲେ। ଅସୀମ ୱାକର କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁସଲମାନମାନଙ୍କ କାନ୍ଧରେ ବସି ସେମାନେ ନିଜର ରାଜନୈତିକ ଦୂରତାକୁ ଘୋଡାଉଛନ୍ତି। ମୁଜାଫରନଗରରେ ଦଙ୍ଗା ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଆପଣ କେଉଁଠାରେ ଲୁଚି ରହିଥିଲେ? ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ଏହା ୨୦୨୨ ମସିହାରେ ସ୍ଥିର ହେବ, ରାକେଶ ଟିକାୟତ ବିଜେପିର ଲାଠି ସହାୟତାରେ ଖେଳୁଛନ୍ତି।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Leave A Reply

Your email address will not be published.