Take a fresh look at your lifestyle.

kanhaiya kumar joins congress:କଂଗ୍ରେସରେ ସାମିଲ ହେଲେ କହ୍ନୈୟା

0 956

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

kanhaiya kumar joins congress: ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବହୁ ଆଲୋଚନା ପରେ ଆଜି ସିପିଆଇ ନେତା କହ୍ନୈୟା କୁମାର ଓ ଗୁଜୁରାଟର ନିର୍ଦ୍ଦଳୀୟ ବିଧାୟକ ଜିଗ୍ନେଶ ମେଓ୍ୱାଣୀ କଂଗ୍ରେସରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆଜି ଅପରାହ୍ଣରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ସହିତ କହ୍ନୈୟା କୁମାର ଓ ଜିଗ୍ନେଶ ମେଓ୍ୱାଣୀ କଂଗ୍ରେସ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। କଂଗ୍ରେସରେ ସାମିଲ ହେବା ନେଇ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ କହ୍ନୈୟା ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ତେବେସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଉପସ୍ଥିତ ନଥିଲେ। ଏହି ଅବସରରେ ରଣଦୀପ ସୁରଜେୱାଲା, କେସି ବେଣୁଗୋପାଳ ଓ ଭକ୍ତଚରଣ ଦାସ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ଏହି ଅବସରରେ କଂଗ୍ରେସର ଜାତୀୟ ମୁଖପାତ୍ର ରଣଦୀପ ସୁରଜେୱାଲା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଜି ଆମ ପାଇଁ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଦିନ। ମଞ୍ଚରେ ବସିଥିବା ଯୁବକମାନେ ପରିଚୟ ଦେବାର କୌଣସି ଆବଶ୍ୟକ ନାହିଁ ଏବଂ ସେମାନେ ମୋଦୀ ସରକାର ଓ ହିଟଲରବାଦ ବିରୋଧରେ ବ୍ୟାପକ ଭାବେ ଲଢିଛନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ କଂଗ୍ରେସର ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଗୋଟିଏ ଏବଂ ୧୧ର ସ୍ୱର ହେବେ ସେତେବେଳେ ଏହି ସ୍ୱର ଅଧିକ ମଜବୁତ ହେବ। ଏହି ସମ୍ମିଳନୀରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପଟେଲ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

କଂଗ୍ରେସର ମହାସଚିବ କେସି ବେଣୁଗୋପାଳ କହିଥିଲେ କି ଆମେ କହ୍ନୈୟା ଓ ଜିଗ୍ନେଶଙ୍କୁ ନେଇ ଦଳରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆଶା ରଖିଛୁ। ଯାହା ଫଳରେ ଏହି ଏକଛତ୍ରବାଦୀ ଦଳକୁ ପରାସ୍ତ କରିପାରିବୁ। ଭାଗବତ ସିଂଙ୍କ ଜନ୍ମ ବାର୍ଷିକୀ ଅବସରରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ସହ କହ୍ନୈୟା କୁମାର ଏବଂ ଜିଗ୍ନେଶ ମେଓ୍ୱାଣୀ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଦିଲ୍ଲୀର ଆଇଟିଓର ଶହୀଦ ପାର୍କରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ଏଠାରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ, ମେଭାନୀ ଏବଂ କାନହୟା କୁମାର ଭାଗବତ ସିଂଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତିରେ ପୁଷ୍ପମାଲ୍ୟ ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଏହି ତିନି ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି AICC କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ବାହାରିଥିଲେ।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, କହ୍ନୈୟା କୁମାରଙ୍କ କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗଦେବାର ସମ୍ଭାବନାକୁ ସିପିଆଇ ବିହାର ରାଜ୍ୟ ସଚିବ ରାମ ନରେଶ ପାଣ୍ଡେ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ନିଶ୍ଚିତ କରିଥିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ କହ୍ନୈୟା ପାଟନାରେ ଥିବା ସିପିଆଇ ରାଜ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସ୍ଥାପିତ ଏସି ବାହାର କରିଥିଲେ। ଏଥି ସହ ନରେଶ ପାଣ୍ଡେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ତଥାପି ଆଶା କରୁଛି ଯେ କହ୍ନୈୟା କୁମାର କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗଦେବେ ନାହିଁ କାରଣ ତାଙ୍କର ମାନସିକତା କମ୍ୟୁନିଷ୍ଟ ଏବଂ ଏହିପରି ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଆଦର୍ଶରେ କଠୋର ଅଟନ୍ତି ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Leave A Reply

Your email address will not be published.