Take a fresh look at your lifestyle.

Israeli War: ୪୦ ଶିଶୁଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କଲେ ହାମାସ ଆତଙ୍କବାଦୀ, ଏଭଳି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଲା ଇଜ୍ରାଏଲ

0 440

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Israeli War: ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଇସ୍ରାଏଲ୍ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବେଞ୍ଜାମିନ୍ ନେତାନ୍ୟାହୁ ପାଲେଷ୍ଟାଇନ ସଂଗଠନ ହାମାସର ନିଷ୍ଠୁର ଚେହେରାକୁ ବିଶ୍ୱ ଆଗରେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ସେ ହାମାସକୁ କଡ଼ା ଟାର୍ଗେଟ କରି ଏହାକୁ ଆଇଏସଆଇଏସ (ଇସଲାମିକ ଷ୍ଟେଟ) ଠାରୁ ଖରାପ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ X (ପୂର୍ବରୁ ଟ୍ୱିଟର) ରେ ଏକ ଚିତ୍ର ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। କୁହାଯାଉଛି ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବେଞ୍ଜାମିନ ନେତନ୍ୟାହୁ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ଏହି ଫୋଟକୁ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ସେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି କି ଏହି ଶିଶୁଙ୍କ ମୁଣ୍ଡକୁ କାଟି ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି ହାମାସ ଆତଙ୍କବାଦୀ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସେୟାର କରିଥିବା ଫଟୋରେ ଶିଶୁଙ୍କ ରକ୍ତରେ ଭିଜିଥିବା ଏକ ବିଛଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଏହା ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କ୍ୟାପସନ ଲେଖିଛନ୍ତି କି ହମାସା ଆଇଏସଆଇଏସ ଠାରୁ ବି ଭୟଙ୍କର। ହମାସ ଏହି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡକୁ କାଫର ଅଜାରେ କରିଥିଲେ। ଏଠାରେ କହି ରଖୁ ଯେ ବୁଧବାର ନିଜେ ଇସ୍ରାଏଲ୍ ଗାଜାର ସେହି ଅଞ୍ଚଳରେ ୨୫୦ଟି ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ କରିଥିଲା। ଯାହାକୁ ନେଷ୍ଟର ଅଫ୍ ଟେରର୍ କୁହାଯାଏ। କେବଳ ଏହି ଅଞ୍ଚଳରୁ ହାମାସ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି। ହମାସର ରକ୍ତାକ୍ତ ଖେଳ ପରେ ୫ ଦିନ ଧରି ଏହି ବିବାଦ ଚାଲିଛି।

ପରିସ୍ଥିତିର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଇସ୍ରାଏଲ ସୈନ୍ୟବାହିନୀକୁ ବ୍ୟାପକ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ଇସ୍ରାଏଲ ଦ୍ୱାରା ଏକ ଜରୁରୀକାଳୀନ ଯୁଦ୍ଧକାଳୀନ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ଗଠନ କରାଯାଇଛି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସେୟାର କରିଥିବା ଫଟୋରେ ରକ୍ତରେ ଭିଜାଯାଇଥିବା ସିଟ୍ ଏବଂ ଚଟାଣ ଦୃଶ୍ୟମାନ ହେଉଛି। ଖେଳନା ଚାରିଆଡ଼େ ଛିନ୍ନଭିନ୍ନ ହୋଇଛି | କାନ୍ଥରେ ବିସ୍ଫୋରଣର ଚିହ୍ନ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ହାମାସ ସୈନିକମାନଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ କାଟି ଦେଇଛନ୍ତି। ମହିଳାଙ୍କୁ ଗଣ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରାଯାଇଥିବାର ମାମଲା ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି।

ଶିଶୁଙ୍କ ଗଳାକାଟି ହତ୍ୟା
ପିଲାମାନଙ୍କର ମୁଣ୍ଡରେ ଗୁଳି ବାଜିଥିଲା ​​ଏବଂ ଲୋକମାନେ ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ ହୋଇଥିଲେ। ହାମାସର ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ବର୍ତ୍ତମାନ ମୃତ। ଇସ୍ରାଏଲ୍ ସେନା ସମସ୍ତ ଶିଶୁଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ସମସ୍ତ ପିଲାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ କାଟି ଦିଆଯାଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ବନ୍ଧୁକ ଏବଂ ତୀକ୍ଷ୍ଣ ଅସ୍ତ୍ରରେ ହାମାସ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ। ପିଲାମାନଙ୍କ ସମେତ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ଶଯ୍ୟାରେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା। ହାମାସ ଆକ୍ରମଣରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୨ ହଜାର ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଇସ୍ରାଏଲର ୭୫ ବର୍ଷ ଇତିହାସରେ ଏହା ସବୁଠାରୁ ମାରାତ୍ମକ ଆକ୍ରମଣ।

ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ସହର ଏବଂ ବିବାହ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ। ଏଠାରେ ହଜାର ହଜାର ଲୋକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା। ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରି ନେଇ ଯାଇଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଇସ୍ରାଏଲରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ହାମାସ ବନ୍ଧକମାନଙ୍କୁ ଢାଲ ଭାବରେ ବ୍ୟବହାର କରୁଛି। ଟନେଲ, କୋଠା ଏବଂ ସାମରିକ ବେସରେ ବନ୍ଧକ ରଖାଯାଏ | ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଏହାକୁ ଏକ ଅନଲାଇନ୍ ଭିଡିଓରେ ଦେଖିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ସାଙ୍ଗ ମରିଯାଇଥିଲେ, ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ତାଙ୍କ ମୃତଦେହକୁ ବଳାତ୍କାର କରୁଥିଲେ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Leave A Reply

Your email address will not be published.