Take a fresh look at your lifestyle.

ଘରେ ଚାଉଳ ସରିଯାଇଛି କି ? ତୁରନ୍ତ ଆଣନ୍ତୁ… ନହେଲେ ଦେଖାଦେଇପାରେ ଏହି ସବୁ ସମସ୍ୟା

0 723

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ପ୍ରତିଟି ନାଗରିକ ଘରେ ସୁଖ, ସମୃଦ୍ଧି, ଧନ ଓ ଯଶ ଚାହାନ୍ତି। ଆଉ ଏଥିପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ଉପାୟ ମଧ୍ଯ ଆପଣେଇଥାନ୍ତି ସେମାନେ। ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବା ପାଇଁ ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଅନେକ ଉପାୟ ସମ୍ପର୍କରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି। ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଯଦି ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଯଦି କାହା ଉପରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ସେ ଭିକାରୀକୁ ରାଜା କରନ୍ତି ଏବଂ ଅନ୍ୟ ପଟେ ଯଦି କ୍ରୋଧିତ ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ସେ ରାଜାଙ୍କୁ କାଙ୍ଗାଳ କରିଦେଇଥାନ୍ତି।

ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଏପରି କିଛି ନୀତି ସମ୍ପର୍କରେ କୁହାଯାଇଛି ଯାହା ମା’ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରିପାରେ। ଏହିସବୁ କାରଣରୁ ଘରେ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି କରିଥାଏ। ଏହା ସହିତ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ମଧ୍ୟ କ୍ରୋଧିତ ହୁଅନ୍ତି । ଘରର ରୋଷେଇ ଘରେ ଏପରି ଚାରୋଟି ଜିନିଷ ଅଛି, ଯାହାର ପରିମାଣ କଦାପି କମ୍ ହେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଯଦି ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ ଗୃହରେ ଶେଷ ହୁଏ, ତେବେ ନକାରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ବଢିବାରେ ଲାଗେ ଏବଂ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ମଧ୍ୟ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଥାନ୍ତି।

ହଳଦୀ
ଶୁଭ କାର୍ଯ୍ୟରେ ହଳଦୀ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ। ଖାଦ୍ୟରେ ରଙ୍ଗ ଓ ସ୍ବାଦ ଆଣିବା ସହିତ ଏହା ଶୁଭ ହେବାର କାରଣ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାଏ। ଜ୍ୟୋତିଷଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଘରେ ହଳଦୀ ଶେଷ ହେବା ଅଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଏହି କାରଣରୁ, ରାଶିରେ ବୃହସ୍ପତିଙ୍କର ପ୍ରଭାବ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ। ଯଦି ତୁମେ ତୁମର ରୋଷେଇ ଘରେ ହଳଦୀ ସରିଯାଇଛି, ତେବେ ଶୁଭ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସମସ୍ୟା ଦେଖା ଦେଇପାରେ। ତେଣୁ, ହଳଦୀକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଶେଷ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଆଣନ୍ତୁ ।

ଲୁଣ
ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଲୁଣକୁ ନେଇ ଅନେକ ଉପାୟ ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି। ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ, ଲୁଣ ସରିଯିବା ପରେ ନକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଘରର ରୋଷେଇ ଘରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥାଏ। ଏହି କାରଣରୁ, ଘରେ ବାସ୍ତୁ ତ୍ରୁଟି ରହିଥାଏ ଏବଂ ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଥାଏ। ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଯେପରି ଖାଦ୍ୟରେ ଲୁଣର ଅଭାବ ଯୋଗୁଁ ସ୍ୱାଦ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଏ। ଠିକ ସେହିଭଳି ରୋଷେଇରୁ ଲୁଣ ବାହାର କରିବା ଅର୍ଥ ଜୀବନ ସ୍ୱାଦହୀନ ହୋଇଯାଏ ।

ଅଟା
ରୋଷେଇ ଘରର ମୁଖ୍ୟ ଉପାଦାନ। ଅଟା ବିନା ରୁଟି ଅସମ୍ଭବ। ଯଦିଓ ବେଳେବେଳେ ମାସ ଶେଷରେ ଅଟା ଶେଷ ହୋଇପାରେ। ତେଣୁ ଅଧିକ ପରିମାଣର ଅଟା ଆଣି ଘରେ ରଖିବା ପାଇଁ ବାସ୍ତୁରେ କୁହାଯାଇଛି। ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ, ଘରେ ଅଟା ଶେଷ ହେବା ଏକ ଅଶୁଭ ବୋଲି ପରିଗଣିତ କରାଯାଇଥାଏ।

ଚାଉଳ
ପୂଜାପାଠରେ ଚାଉଳର ବହୁଳ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଥାଏ। ଯଦିଓ ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ଖାଦ୍ୟ ଭାବେ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଥାଏ। ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ଘରେ ଚାଉଳ ସରିଗଲେ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ଦୋକାନରୁ ମଗାଇ ନଥାନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଆପଣ ମାନେ ଏଭଳି ଭୁଲ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ରୋଶେଇ ଘରେ ଚାଉଳ ସରିଯିବା ନିଶ୍ଚିତ ପକ୍ଷେ ଅଶୁଭ ଭାବେ ପରିଗଣିତ ହୋଇଥାଏ। ଚାଉଳର ଅଭାବ ହେତୁ ଶୁକ୍ର ଗ୍ରହ ପ୍ରଭାବିତ ହୁଏ | ଏହି କାରଣରୁ ଅର୍ଥ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ | ତେଣୁ ସବୁବେଳେ ରୋଷେଇ ଘରେ ଚାଉଳ ରଖନ୍ତୁ |

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Leave A Reply

Your email address will not be published.