Take a fresh look at your lifestyle.

Pakistani police: ପାକିସ୍ତାନରେ ପିଲା ନିଲାମ କରୁଛନ୍ତି ପୁଲିସ ସିପାହୀ !

0 767

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Pakistani police ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଏବେ କିଛି ଦିନ ହେବ ଏକ ଅଜବ ଭିଡ଼ିଓ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଉକ୍ତ ଭାଇରାଲ ଭିଡ଼ିଓରେ ଜଣେ ଯୁବକ, ଯିଏ ଏକ ପୁଲିସ ପୋଷାକ ପିନ୍ଧିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି ନିଜର ପିଲାଙ୍କୁ ଖୋଲା ବଜାରରେ ନିଲାମ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଉକ୍ତ ଯୁବକ ନିକଟରେ ଦୁଇ ଜଣ ପିଲା ଛିଡା ହୋଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ଏହି ଭିଡ଼ିଓଟି ପାକିସ୍ତାନର ବୋଲି ଦାବି କରାଯାଉଛି। ପିଲାଟି ପାଇଁ ନିଲାମୀ ଡାକୁଥିବା ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ହେଉଛନ୍ତି ପାକିସ୍ତାନୀ ପୋଲିସର କନଷ୍ଟେବଳ ଯିଏ ପିଲାଟିକୁ ମାତ୍ର ୧୫ ହଜାରରେ ବିକ୍ରି କରିବାକୁ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି । ଭିଡିଓ ସହିତ ସେୟାର କରାଯାଉଥିବା ବାର୍ତ୍ତାରେ ଲେଖାଅଛି – “ଲଜ୍ଜାଜନକ! ପାକ୍ ପୋଲିସ୍ ପିଲାଙ୍କ ନିଲାମ କରୁଛନ୍ତି।

ତେବେ ଏହି ଘଟଣାର ଖୋଳତାଡ଼ ଏକ ଗଣମାଧ୍ୟମ ପକ୍ଷରୁ କରାଯାଇଥିଲା। ଉକ୍ତ ଗଣମାଧ୍ୟମ ପକ୍ଷରୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ଭିଡିଓର ଅନୁସନ୍ଧାନ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିଲା। ତା’ପରେ କିଛି ଶବ୍ଦ ଖୋଜିବାରେ ଶେଖ୍ ଶର୍ମାଦ୍ ନାମକ ଜଣେ ଟ୍ୱିଟର ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଏକ ଟୁଇଟ୍ ପାଇଲୁ, ଯେଉଁଥିରୁ ଆମେ ଅନୁସନ୍ଧାନର ପ୍ରଥମ ପ୍ରମାଣ ମିଳିଥିଲା। ଟ୍ୱିଟ୍‌ରେ ଲେଖାଥିଲା – “ଘୋଟକି ପୋଲିସ୍ ଅଧିକାରୀ ଶିଶୁର ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଛୁଟି ଦେଇନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ଲାରକାନାକୁ ବଦଳି ହୋଇ ଯାଇଛନ୍ତି। ଛୁଟି ନେବାକୁ ଏବଂ ଛୁଟି ବଦଳି ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ଦେବାକୁ ପଡିବ, ମାନବିକତା କେଉଁଠାରେ ଉକ୍ତ ଟ୍ୱିଟର ବ୍ୟବହାରକାରୀ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି ।

ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ କିପରି ଆସିଲା
ଭାଇରାଲ୍ ବାର୍ତ୍ତାରେ ଘୋଟକି ନାମକ ଏକ ସ୍ଥାନ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି । ଯେତେବେଳେ ଏହି ସ୍ଥାନ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ସଂଗ୍ରହ ହେଲା, ସେତେବେଳେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲା ଯେ ଘୋଟକି ହେଉଛି ପାକିସ୍ତାନର ସିନ୍ଧ ପ୍ରଦେଶର ଏକ ସହର। ଅବସ୍ଥାନ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା ମାତ୍ରେ ଉକ୍ତ ଗଣମାଧ୍ୟମ ସଂସ୍ଥା ପାକିସ୍ତାନର ସିନ୍ଧ ପ୍ରଦେଶ ଉପରେ ଅନୁସନ୍ଧାନକୁ ଧ୍ୟାନ ଦେଇଥିଲୁ। ତେଣୁ ଆମେ ଇଣ୍ଟରନେଟରେ ଏକ ରିପୋର୍ଟ ପାଇଲୁ। ଯାହା ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ଭାଇରାଲ ଭିଡିଓ ପାକିସ୍ତାନର ସିନ୍ଧ ପ୍ରଦେଶର ଏବଂ ଭିଡିଓରେ ଦେଖାଯାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାମ ନିସର ଲାଶରୀ। ନିସାର ଘୋଟକିର ଜେଲ ବିଭାଗର ଜଣେ କର୍ମଚାରୀ, ଯିଏକି ତାଙ୍କ ଶିଶୁର ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଛୁଟି ଚାହୁଁଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଜେଲ ବିଭାଗର ଅଧିକାରୀମାନେ ଛୁଟି ବଦଳରେ ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ମାଗିଥିଲେ।

ଲାଞ୍ଚ ନ ଦେଇ ନିସାର ଲାଶାରୀଙ୍କ ଛୁଟି ବାତିଲ ହେବା ସହିତ ଘୋଟକି ଠାରୁ ୧୨୦ କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ଥିବା ଲାରକାନାକୁ ବଦଳି କରାଯାଇଥିଲା। କେବଳ ଏହାର ପ୍ରତିବାଦ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବା ପାଇଁ ନିସର ନିଜ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ରାସ୍ତାରେ ନିଲାମ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। କେହି କେହି ଏହି ଘଟଣାର ଭିଡିଓ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ଏହାକୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ କରିଥିଲେ।

ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ସିନ୍ଧ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମୁରାଦ ଅଲି ଶାହା ଏହି ପୋଲିସର ବଦଳିକୁ ବାତିଲ କରି ୧୪ ଦିନିଆ ଛୁଟି ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ଏହିପରି, ଆମର ଅନୁସନ୍ଧାନରେ, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ସହିତ କରାଯାଉଥିବା ଦାବି ଅଧା ସତ୍ୟ ଏବଂ ଅଧା ଭୁଲ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି । ଏହା ସତ୍ୟ ଯେ ଏହି ପୋଲିସ୍ ତାଙ୍କ ପିଲାମାନଙ୍କର ବିଡିଂ କରୁଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସେ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବା ପାଇଁ ନୁହେଁ ବରଂ ନିଜର ବିରୋଧ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବା ପାଇଁ ଏହା କରିଥିଲେ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Leave A Reply

Your email address will not be published.