Take a fresh look at your lifestyle.

ଆପକୁ ବଡ଼ ଝଟକା

Delhi High court: ଆପକୁ ବଡ଼ ଝଟକା,

0 216

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Delhi High court: ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆମ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିକୁ ପୁଣି ଥରେ ଏକ ବଡ଼ ଝଟକା ମିଳିଛି। ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟରୁ ମିଳିଛି ଏହି ଝଟକା। ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ ଏକ ଅନ୍ତରୀଣ ଶୁଣାଣିରେ ଏଲଜି ବିରୋଧରେ ହୋଇଥିବା ଉପରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହୋଇଥିବା ଅପମାନ ଜନକ ଭିଡ଼ିଓକୁ ହଟାଇବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଉପରାଜ୍ୟପାଳ ଦାଖଲ କରିଥିବା ଏକ ମାନହାନୀ ମାମଲାରେ ହାଇକୋର୍ଟ ଏହି ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀକାଳୀନ ରାୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଅପମାନଜନକ ଟ୍ୱିଟ୍ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପୋଷ୍ଟ ହଟାଇବାକୁ ଆପର ଏବଂ ଏହାର ନେତାମାନଙ୍କୁ ପଚାରିବାକୁ ସେ କୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ।

ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାରଙ୍କ ମଦ ନୀତି ସମେତ ଅନେକ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେବା ପରେ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ତାଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା କରିଥିଲା। ଦିଲ୍ଲୀର ଅନେକ ନେତା ଏଲଜି ଭି.କେ ସାକ୍ସେନାଙ୍କୁ ୧୪୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା ଯେ ଯେତେବେଳେ ସାକ୍ସେନା ଖଦି ଗ୍ରାମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜର ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ଥିଲେ, ସେ ବିମୁଦ୍ରୀକରଣ ସମୟରେ ବ୍ଲାକ ମନିକୁ ହ୍ୱାଇଟରେ ପରିଣତ କରିଥିଲେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବେତନରେ ଅନିୟମିତତା ହୋଇଥିବା ମଧ୍ୟ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା। ଏଜି ବିଧାୟକ ଦୁର୍ଗେଶ ପଠକ, ସୌରଭ ଭରଦ୍ୱାଜ, ଆତିଶି ମାର୍ଲେନା ଏବଂ ସାଂସଦ ସଞ୍ଜୟ ସିଂଙ୍କ ସମେତ ଅନେକ ନେତା ଏଲଜିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଉପରାଜ୍ୟପାଳ ସାକ୍ସେନାଙ୍କୁ ଚୋର ଏବଂ ଦୁର୍ନୀତିଗ୍ରସ୍ତ କୁହାଯାଉଥିଲା।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଦିଲ୍ଲୀରେ ସରାବ ନୀତିକୁ ନେଇ ଉଭୟ ଉପରାଜ୍ୟପାଳ ଓ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଶୀତଳ ଯୁଦ୍ଧ ଜାରି ରହିଥିଲା। ତେବେ ଏହାକୁ ନେଇ ଉଭୟ ପରସ୍ପରଙ୍କ ଉପରେ ଜୋରଦାର ବର୍ଷିଥିଲେ। ଏପରିକି ଏହି ସରାବ ନୀତିରେ ଦୁର୍ନିତି ହୋଇଥିବା ନେଇ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ ଦିଲ୍ଲୀ ଉପରାଜ୍ୟପାଳ ବିନୟ ସକ୍ସେନା। ଖାସ କଥା ହେଉଛି ଦିଲ୍ଲୀର ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ଦିଲ୍ଲୀ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ (Deputy Chief Minister) ମନୀଷ ସିସୋଦିଆଙ୍କ ଅଧିନରେ ରହିଥିବାରୁ ସେ ମଧ୍ୟ ତଦନ୍ତ ପରିସରକୁ ଆସିଥିଲେ। ସେପଟେ ଯଦି ଆପ୍ କଥା ଦେଖିବା ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ପରେ ସବୁଠାରୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଚେହେରା ହେଉଛନ୍ତି ମନୀଷ ସିସୋଦିଆ। ସତୈନ୍ଦ୍ର ଜୈନଙ୍କ ଗିରଫଦାରୀ ପରେ ସିସୋଦିଆଙ୍କ ଅଧିନରେ ୧୯ଟି ବିଭାଗ ରହିଛି। ଏଭଳି କ୍ଷେତ୍ରରେ ମନୀଷ ସିସୋଦିଆଙ୍କ ନାଁ ସିଧାସଳଖ ଏଲଜି ମୁଖ୍ୟ ସଚିବଙ୍କ ରିପୋର୍ଟରେ ଆସିବା ମାମଲାକୁ ଅଧିକ ଗମ୍ଭୀର କରୁଛି।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Leave A Reply

Your email address will not be published.