Take a fresh look at your lifestyle.

Ind vs Ban: ଭାଇ ମତେ ଗାଳି କରୁଥିବ ନହେଲେ ମାରିକି ହଜେଇ ଦେବି, ବିରାଟଙ୍କୁ କାହିଁକି ଏମିତି କହିଲେ ଇଶାନ

0 748

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Ind vs Ban: ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବାଂଲାଦେଶ (Bangladesh) ବିପକ୍ଷରେ ଦ୍ୱିଶତକ (Double Century) ହାସଲ କରି ଇଶାନ କିଶନ (Ishan Kishan) ଇତିହାସ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଇନିଂସ ମଝିରେ ଏକ ସମୟ ମଧ୍ୟ ଆସିଥିଲା ​​ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ (Virat Kohli) କହିବାକୁ ପଡିଲା ଯେ ବିରାଟ (Virat Kohli) ଭାଇ ମୋତେ ବାଧା ଦେଉଥିବ, ନଚେତ୍ ମୁଁ ବଲ୍କୁ ମାରି ହଜାଇଦେବି। ବାଂଲାଦେଶ (Bangladesh) ବିପକ୍ଷରେ ଇଶାନ କିଶାନ (Ishan Kisan) ୧୯୦ରେ ପହଞ୍ଚିବା ସମୟରେ ନର୍ଭସ ଅନୁଭବ କରୁଥିଲେ କି? ବିରାଟ (Virat Kohli) ଇଶାନଙ୍କୁ (Ishan Kishan) କିଛି କହିଲା କି? ସର୍ବଶେଷରେ, ଇଶାନ କିଶନ (Ishan Kishan) କାହିଁକି ବିରାଟଙ୍କୁ ସମାନ କଥା ବାରମ୍ବାର ପୁନରାବୃତ୍ତି କରିବାକୁ କହିଥିଲେ? ନିଜେ ଏକ ଝଡ଼ତୋଫାନ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିବା ଇଶାନ କିଶନ ଏକ ବିଶେଷ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ସାଥୀ ଖେଳାଳି ଶୁଭମାନ ଗିଲଙ୍କୁ (Shubman Gill) ଏହା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଏଠାରେ କହି ରଖୁ କି କ୍ରିଶ ଗେଲ (Chrish Gale), ବିରେନ୍ଦର ସେହୱାଗ ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇ ଦ୍ରୁତତମ ଦ୍ୱିଶତକ ହାସଲ କରିବାରେ ଇଶାନ କିଶନ ସର୍ବକନିଷ୍ଠ ଖେଳାଳି ହୋଇପାରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଏହି ସଫଳତା ବିଷୟରେ ଶୁଭମନ ଗିଲ ତାଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତକାର ଦେଇଛନ୍ତି।

ତେବେ ଖେଳ ସମୟରେ ବିରାଟଙ୍କ ସହିତ କଣ ସବୁ କଥା ହେଉଥିଲ ବୋଲି ଶୁଭମନ ଗିଲ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ତୃତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ଇଶାନ କିଶନଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ମିଳିଲା, ସେ ମ୍ୟାଚ ଆରମ୍ଭ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଅଭ୍ୟାସ ପାଇଁ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ଶୁଭମାନ ଗିଲ ଏହି ବିଷୟରେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ, ଇଶାନ କହିଥିଲେ ଯେ ମୁଁ ନେଟ୍ ଅଧିବେଶନରେ ଅଭ୍ୟାସ କରୁଛି। ପୂର୍ବ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚରେ ମଧ୍ୟ ମୁଁ ବହୁତ ଅଭ୍ୟାସ କରିଥିଲି। କିନ୍ତୁ, ସେଠାରେ ଅଭ୍ୟାସ ୱିକେଟ୍ ଭଲ ନଥିଲା। ତେଣୁ ମୁଁ ଭାବିଲି ଟିକିଏ ଅଭ୍ୟାସ କରିବା ଭଲ ହେବ। ସୂର୍ଯ୍ୟ ଭାଇ ମଧ୍ୟ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପରେ ଅଭ୍ୟାସ କରୁଥିଲେ। ମୁଁ ମଧ୍ୟ ସେହିପରି କଲି।

ଇଶାନ କହିଥିଲେ କି ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ଦ୍ୱିତୀୟ ଶତକର ନିକଟତର ହୋଇଥିଲି ସେତେବେଳେ ମୁଁ ବିରାଟ ଭାଇଙ୍କୁ କହିଥିଲେ କି ଭାଇ ମୋତେ ଟିକେ ଗାଳି କରୁଥିବ ସିଙ୍ଗଲ ରନ ପାଇଁ। ନହେଲେ ମୁଁ ବଲକୁ ମାରି ଉଡ଼ାଇ ଦେବି ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ। କାହିଁକି ନା ମୋ ମନ କହୁଥିଲା କି ମୁଁ କେବଳ ଛକା ମାରି ଦ୍ୱିଶତକ ପୁରଣ କରିବାକୁ। ଏକଥା ଶୁଣିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ବିରାଟ ଭାଇ ନନ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ସାଇଟରୁ ସିଙ୍ଗଲ ନେବାକୁ କହୁଥିଲେ। ତାଙ୍କ କଥା ମାନି କରି ମୁଁ ସିଙ୍ଗଲ ନେଇ ଦ୍ୱିଶତକ ପୁରଣ କରିଥିଲେ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Leave A Reply

Your email address will not be published.