Take a fresh look at your lifestyle.

Chanakya Niti: ଜାଣନ୍ତି କି ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀ ଅପେକ୍ଷା ଅନ୍ୟ ମହିଳାଙ୍କ ପ୍ରତି କାହିଁକି ଆକର୍ଷିତ ହୋଇଥାନ୍ତି ପୁରୁଷମାନେ

0 519

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Chanakya Niti: ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ସୁଖ ପାଇଁ, ସ୍ୱାମୀ ଏବଂ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ ମଧୁର ଏବଂ ବୁଝାମଣାରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ। ଚାଣକ୍ୟ ତାଙ୍କ ନୀତିଶାସ୍ତ୍ରରେ ବିବାହିତ ଜୀବନ ସମ୍ପର୍କରେ ଅନେକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଉପଦେଶ ଲେଖିଯାଇଛନ୍ତି। କେଉଁ ପଥରେ ଜୀବନ ଉନ୍ନତ ହୋଇପାରିବ ସେ ବିଷୟରେ ଚାଣକ୍ୟ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି କି ଯେଉଁ କାରଣରୁ ସ୍ୱାମୀ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କରେ ଫାଟ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥାଏ, ତଥା ସ୍ୱାମୀ ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଛାଡ଼ି ଅନ୍ୟ ମହିଳାଙ୍କ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ କେନ୍ଦ୍ରିତ କରିଥାନ୍ତି ତାହା ସମ୍ପର୍କରେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ତଥ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି।

ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ମଧ୍ୟ ଆକର୍ଷଣର କେନ୍ଦ୍ରରେ ରହିଥାଏ। ଯେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଉଭୟ ପରସ୍ପରର ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତି, ଉଭୟ ପରସ୍ପର ପ୍ରତି ଆକର୍ଷିତ ହୁଅନ୍ତି, ସେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ ଭଲ ରହିଥାଏ। କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ଦୁହେଁ ପରସ୍ପରର ବିରୋଧରେ ଅଭ୍ୟାସ ଦୁର୍ବଳ ହୋଇଥାଏ ବା ଖରାପ ଅନୁଭବ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି, ସେମାନେ ପରସ୍ପରକୁ ସମୟ ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ, ତେବେ ଏହି କାରଣରୁ ସେମାନଙ୍କର ସମ୍ପର୍କ ନଷ୍ଟ ହେବାକୁ ଲାଗେ। ଏହି କାରଣରୁ, ସ୍ୱାମୀ ପତ୍ନୀଠାରୁ ଦୂରେଇ ଯିବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି ଏବଂ ସେ ଅନ୍ୟ ମହିଳାଙ୍କ ଆଡକୁ ଚାହିଁଲେ।

ବିଶେଷ କରି ସ୍ୱାମୀ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସେତେବେଳେ ଫାଟ ଦେଖାଦିଏ ଯେତେବେଳେ ଗୋଟିଏ ପିଲା ଜନ୍ମ ହୋଇଥାଏ। ପିଲା ଜନ୍ମ ହେବାର କିଛି ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶାରିରୀକ ସମ୍ପର୍କ ରଖି ପାରିନଥାନ୍ତି ସ୍ୱାମୀ ସ୍ତ୍ରୀ। ଏହାର ପ୍ରମୁଖ କାରଣ ହେଉଛି କି ମହିଳାଙ୍କୁ ପିଲା ସହିତ ଅଧିକ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବାକୁ ହୋଇଥାଏ। ଏଭଳି ସମୟରେ ପୁରୁଷ ଅନ୍ୟ ମହିଳାଙ୍କ ପ୍ରତି ଆକର୍ଷିତ ହୋଇଥାନ୍ତି। ଏକାଧିକ ସମୟରେ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଚିନ୍ତାଧାରା ଯୋଗୁ ସ୍ୱାମୀ ଓ ସ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ ଖରାପ ହୋଇଥାଏ। ତେବେ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିରକ୍ତି ଭାବ ଦେଖାଦେଇଥାଏ। ଏହି ସମୟରେ ପତ୍ନୀଙ୍କ ପ୍ରତି ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଆଶକ୍ତି କମି ଯାଇଥାଏ। ଫଳରେ ସ୍ୱାମୀ ଜଣକ ଅନ୍ୟ ମହିଳାଙ୍କ ପ୍ରତି ଆକର୍ଷିତ ହୋଇଥାଏ।

ସେହିପରି କମ ବୟସରେ ବିବାହ ମଧ୍ୟ ସ୍ୱାମୀସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିଚ୍ଛେଦର କାରଣ ହୋଇଥାଏ। କମ ବୟସରେ ବିବାହ କରିବା କାରଣରୁ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପରିପକ୍ୱତା ଆସିନଥାଏ। ଫଳରେ ଭବିଷ୍ୟତ ଓ କ୍ୟାରିୟରକୁ ନେଇ ଉଭୟ ସବୁବେଳେ ଚିନ୍ତାରେ ରହିଥାନ୍ତି। ସଠିକ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାରେ ମଧ୍ୟ ବିଫଳ ହୋଇଥାନ୍ତି। ଫଳରେ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିଚ୍ଛେଦ ହୋଇଥାଏ। ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ପୁରୁଷ ଜଣକ କ୍ୟାରିୟରକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତାରେ ରହିବା ସହିତ ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିକଟରୁ ଦୁରେଇ ଯାଇଥାଏ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ବରଂ ଅନ୍ୟ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରତି ଆକର୍ଷିତ ହୋଇଥାନ୍ତି।

 

 

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Leave A Reply

Your email address will not be published.