Take a fresh look at your lifestyle.

ପୁରୁଣା ନୋଟ ଅଛି କି !, ଧନୀ କରାଇବ ନୋଟର ଲକି ନମ୍ବର!

0 802

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଶୀର୍ଷକ ଶୁଣି କେହି ନା କେହି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ । କିନ୍ତୁ ଘଟଣାଟି ସତ। ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ଯଦି ପୁରୁଣା କଏନ କିମ୍ବା ନୋଟ ଅଛି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଲକ୍ଷପତି କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅନେକ ରହିଛି । ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଏପରି ମୁଦ୍ରା କିମ୍ବା ନୋଟ୍ ଅଛି, ତେବେ ଆପଣ ଏହାର ପ୍ରତିବଦଳରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପାଇପାରିବେ । ଆଜି ଆମେ କୌଣସି ମୁଦ୍ରା ବିଷୟରେ କହିବୁ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କ୍ରମର ଏକ ନୋଟ୍ । ଏହି ସଂଖ୍ୟା ବହୁତ ଭାଗ୍ୟବାନ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ହଁ, ଆମେ ସଂଖ୍ୟା 786 ସିରିଜ୍ ନୋଟ୍ (786 ସିରିଜ୍ ନୋଟ୍) ବିଷୟରେ କହୁଛୁ । ଏହିପରି ଗୋଟିଏ ନୋଟ୍ ଆପଣଙ୍କୁ ୩ ଲକ୍ଷ ଆଣିପାରେ । ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ କେତେଗୁଡ଼ିଏ ନୋଟ୍ ଅଛି, ଏଥିରେ ଆପଣଙ୍କର 5, 10, 20, 50, 100 ଟି ନୋଟ୍ ଅଛି କି ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ 786 ନମ୍ବର ଏହାର କ୍ରମରେ ରେକର୍ଡ ହେବା ଉଚିତ୍ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଏପରି ନୋଟ୍ ଅଛି (ପୁରୁଣା 786 ସିରିଜ୍ ନୋଟ୍), ତେବେ ଆପଣ କୋଟିପତି ହୋଇପାରିବେ । ଏହିପରି ନୋଟ୍ ବିକ୍ରୟ ପାଇଁ ଅନେକ ୱେବସାଇଟ୍ ଅଛି ।

ଏହାର ଚାହିଦା କାହିଁକି ଏବଂ କେଉଁଠାରେ ବଦଳାଇବେ
ଅନେକ ଲୋକ ଭାଗ୍ୟରେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି । ଅନେକ ଲୋକ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ରଙ୍ଗ, ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସଂଖ୍ୟା, ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କପଡା ନିଜ ପାଇଁ ଭାଗ୍ୟବାନ ବୋଲି ଭାବନ୍ତି । ସେହିଭଳି, 786 ସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଭାଗ୍ୟବାନ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ଅନେକ ଲୋକ ଏହାକୁ ଶୁଭ ବୋଲି ଭାବନ୍ତି । ସେଥିପାଇଁ ସେମାନେ ଏହିପରି ନୋଟଗୁଡ଼ିକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ।
ଆପଣ ebayରେ ୭୮୬ ସିରିଜ୍ ନୋଟ୍ ବିକ୍ରି କରିପାରିବେ । ebayର ୱେବସାଇଟରେ, ଆପଣ ଏହି ସଂଖ୍ୟା ସହିତ 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500, 2000 ଟଙ୍କାର ନୋଟ୍ ବିକ୍ରି କରିପାରିବେ। ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ଏହିପରି ନୋଟଗୁଡିକର ଚିତ୍ର ଉଠାଇବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ୱେବସାଇଟକୁ ଯାଇ ଏକ ପ୍ରୋଫାଇଲ୍ ସୃଷ୍ଟି କରି ଏହାକୁ ପୋଷ୍ଟ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଏଠାରେ ଏହାକୁ ମୂଲ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ କରିବାକୁ ପଡିବ।
ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ ଯେ ନମ୍ବରଯୁକ୍ତ ନୋଟଗୁଡିକ ଇବେ ୱେବସାଇଟରେ ନିଲାମ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଅଟେ । ଯେକୌଣସି ସାଧାରଣ ବ୍ୟକ୍ତି ଏଥିରେ ସକ୍ରିୟ ଭାବରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରିବେ। ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଏହାକୁ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ରଖିବେ, ସେତେବେଳେ ଆପଣ ସେହି 786ଟି ନୋଟ୍ ପାଇଁ ନିଲାମ କରିପାରିବେ। ଏଥିପାଇଁ ଆପଣ ଆରାମରେ 3 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସୁବିଧା ପାଇବେ।

786 ଟି ନୋଟ୍ କିପରି ବିକ୍ରି ହେବ

  • ନୋଟ୍ ବିକ୍ରୟ କରିବାକୁ, ଆପଣ ପ୍ରଥମେ www.ebay.com ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ |
  • ଏଠାରେ ମୂଳପୃଷ୍ଠାରେ ନୂତନ ପଞ୍ଜୀକରଣ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ନିଜକୁ ବିକ୍ରେତା ଭାବରେ ପଞ୍ଜିକରଣ କରନ୍ତୁ |
  • ବର୍ତ୍ତମାନ ତୁମର ନୋଟର ଚିତ୍ର ନିଅ ଏବଂ ଏହାକୁ ସାଇଟରେ ଅପଲୋଡ୍ କର |
  • ଏହା ପରେ ଇବେ ତୁମର ବିଜ୍ଞାପନକୁ ଏପରି କ୍ରେତାଙ୍କୁ ଦେଖାଇବ ଯେଉଁମାନେ ପୁରୁଣା ମୁଦ୍ରା ଏବଂ ଏହିପରି ନୋଟ୍ କିଣିବା ପାଇଁ ୱେବସାଇଟ୍ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି |
  • ଯେଉଁମାନେ ନୋଟ୍ କିଣିବାକୁ ଆଗ୍ରହୀ ହେବେ, ସେମାନେ ତୁମର ବିଜ୍ଞାପନ ଦେଖିବେ, ତାପରେ ତୁମ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବେ | ଆପଣ ସେମାନଙ୍କ ନୋଟ୍ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରି ବିକ୍ରି କରିପାରିବେ |

ଠକାମିରୁ ବଞ୍ଚନ୍ତୁ
ପୁରୁଣା ମୁଦ୍ରା ଏବଂ ଏଭଳି ନୋଟ୍ ବିକ୍ରି ସମ୍ପର୍କରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆରବିଆଇ ଲୋକଙ୍କୁ ସଚେତନ କରିଛି। ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୱେବସାଇଟରେ ଏହିପରି ନୋଟ୍ ଏବଂ ବିରଳ ମୁଦ୍ରାର ଅନଲାଇନ୍ ବିକ୍ରି ଦୁଇ ପକ୍ଷର ବୁଝାମଣା ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ। ଏଥିରେ ଆରବିଆଇର କୌଣସି ଭୂମିକା ନାହିଁ। ଏହାକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ ଆରବିଆଇ ସତର୍କ ରୁହେ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଲୋକମାନେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଦୋଷ ତଳେ ପଡ଼ିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ।

ଉପରୋକ୍ତ ନିଲାମ ପାଇଁ ବ୍ରଡକାଷ୍ଟିଂ ଇଣ୍ଡିଆର ନିଜସ୍ବ ମତ ନୁହେଁ । ଏହା ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆର ଭାଇରାଲ ତଥ୍ୟ । ତେବେ ନୋଟ ନିଲାମ ସମୟରେ ସବିଶେଷ ତଥ୍ୟ ବୁଝିବା ପରେ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତୁ ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Leave A Reply

Your email address will not be published.