Take a fresh look at your lifestyle.

TLP Protest: ପାକିସ୍ତାନରେ ଇମ୍ରାନ ସରକାର ବିରୋଧରେ ତେଜୁଛି ଅସନ୍ତୋଷ, ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ

0 517

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

TLP Protest: ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଅଶାନ୍ତ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ପାକିସ୍ତାନ। ପାକିସ୍ତାନରେ ପାକିସ୍ତାନର ‘ଲଙ୍ଗ ମାର୍ଚ୍ଚ’ରେ ଜିଦ୍ ଧରିଥିବା ତେହେରିକ୍-ଇ-ଲାବବାକ୍ ପାକିସ୍ତାନର କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାମାନେ ୱାଜିରାବାଦରୁ ଆଗକୁ ବଢିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି। ଏକ ଗଣମାଧ୍ୟମ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ପାକିସ୍ତାନ ରେଞ୍ଜର୍ସ ଓ ସେନା ସମସ୍ତ ରାସ୍ତାକୁ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛି। ଫଳରେ ଟିଏଲପି କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ବିକଳ୍ପ ରାସ୍ତାରେ ଆଗକୁ ବଢିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା ଚଳାଇଛନ୍ତି। ଫଳରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଅଟକାଇବା ପାଇଁ ରେଞ୍ଜର୍ସ ଓ ସେନାଙ୍କୁ ଲୁହବୁହା ଗ୍ୟାସ ପ୍ରୟୋଗ କରିଛି।

ଟିଏଲପି କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଦିନକୁ ଦିନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି। ୱାଜିରାବାଦରେ ଉତ୍ତେଜନା ସକାଳ ନଅଟା ଠାରୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି। ଖବର ଅନୁଯାୟୀ ରେଞ୍ଜର୍ସ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଗୁଳି ଚଳାଇଥିଲେ, ଏହା ପରେ ଜନତା ଟିକେ ପଛକୁ ହଟିଥିଲେ। ଏହି ପଦଯାତ୍ରା ବନ୍ଦ କରିବା ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ସରକାର ନିଜର ସାମ୍ବିଧାନିକ ସୁବିଧା ବ୍ୟବହାର କରି ପାକିସ୍ତାନ ରେଞ୍ଜର୍ସ ନିୟୋଜିତ କରିଛନ୍ତି। ରେଞ୍ଜର୍ସ ଆଗରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ପଞ୍ଜାବର ପୋଲିସ୍ ଫୋର୍ସ ସେମାନଙ୍କ ପଛରେ ଅଛନ୍ତି। ଏଥି ସହିତ TLP କର୍ମୀ ଏବଂ ନେତାମାନେ ସହରର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକତ୍ରିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଭିଡିଓ ଫୁଟେଜରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ନେତାମାନେ ମଧ୍ୟ ଭାଷଣ ଦେଇଛନ୍ତି।

ୱାଜିରାବାଦରୁ ଇସଲାମାବାଦ ଯିବା ପାଇଁ ଦୁଇଟି ରାସ୍ତା ରହିଛି। ବିକ୍ଷୋଭକାରୀଙ୍କୁ ଆଗକୁ ନ ଯିବା ପାଇଁ ରାସ୍ତା ଖୋଳାଯାଇଛି ଏବଂ କଣ୍ଟେନର ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଛି। ଏଥିସହିତ ବିକ୍ଷୋଭକାରୀମାନେ କ୍ରେନ୍ ଏବଂ ବଡ଼ କାଠ ବାଡ଼ି ନେଇ ଯାଉଛନ୍ତି ଯାହା ସାହାଯ୍ୟରେ ପାତ୍ରଗୁଡିକ ହଟାଯାଉଛି ଏବଂ ଗାତଗୁଡିକ ପାର କରାଯାଉଛି।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଜାତୀୟ ସୁରକ୍ଷା ପରିଷଦର ଏକ ବୈଠକ କରିଛନ୍ତି। ବୈଠକ ପରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି ଯେ ଆଇନର ନିୟମ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେବ ଏବଂ ଆଇନ ଭାଙ୍ଗୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ କୌଣସି ରିହାତି ଦିଆଯିବ ନାହିଁ। ଏହାର ନେତା ସାଦ ହୁସେନ୍ ରିଜଭିଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିବା ଏବଂ ଫ୍ରାନ୍ସ ରାଷ୍ଟ୍ରଦୂତଙ୍କୁ ଦେଶରୁ ହଟାଇବାକୁ ଦାବି କରି ଟିଏଲପି ଲାହୋରରୁ ଇସଲାମାବାଦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏକ ଦୀର୍ଘ ପଦଯାତ୍ରା କରୁଛି।

ଏଥିସହିତ ଟିଏଲପି କହିଛି ଯେ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାଙ୍କ ସହ କେହି କଥା ହୋଇନାହାଁନ୍ତି। TLPର କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ପରିଷଦ ସଦସ୍ୟ ସୌରଭ ସୈଫି ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଆଇନ ଶୃଙ୍ଖଳା ପରିସ୍ଥିତି ଖରାପ ହୁଏ ଏବଂ ଗୁଳି ଚାଳନା ହୁଏ ତେବେ ସରକାର ଏଥିପାଇଁ ଦାୟୀ ରହିବେ। TLP ଗତ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଲାହୋରରୁ ଗୁଜରାନୱାଲା ପାର ହୋଇ ଏହି ଶୁକ୍ରବାର ୱାଜିରାବାଦରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା। ୱାଜିରାବାଦରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ଏବଂ ବିରୋଧକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ ହୋଇପାରେ। ଏହି ମାର୍ଚ୍ଚରେ ହିଂସା ଘଟଣାରେ ପାଞ୍ଚ ଜଣ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସମେତ ଆଠ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Leave A Reply

Your email address will not be published.